Akce sportovního klubu SK Slavoj SPMP Praha - jih

26. ročník Zimní hry ČHSO v klasickém sjezdovém lyžování 10. - 15.1. 2018 Horní Malá Úpa

 

Účastníci:

sportovci běžci: Bláhová Michaela, Johanisová Blanka, Procházka Aleš, Vadlejch Petr,

sportovci sjezdaři: Lázničková Lenka, Kriso Petr (Šemík Praha)

trenéři – doprovod: Bláhová Zuzana, Johanisová Jitka, Procházková Jitka (Šemík Praha)

Letošních her 2018 se zúčastnilo 147 sportovců, celkový počet účastníků s trenéry, rozhodčími, dobrovolníky se přiblížil počtu 250. Za SK Slavoj a SK Šemík odjelo bojovat šest sportovců a s nimi jako doprovod tři trenérky. Sportovní akce byla podle regulí olympijského hnutí zahájena přinesením olympijského ohně, slibem sportovců i rozhodčích. Na zahájení 27. ročníku přišel i zástupce obce Horní Malá Úpa, která v tomto roce slaví 452 let od založení. Účastníkům přálo počasí, snad i zásluhou Krakonoše, který hry zahájil a byl přítomen i při oceňování sportovních výsledků. Sněhu byl dostatek a tak probíhaly všechny soutěže ve sjezdu i běžeckém lyžování, tak, jak si všichni přáli.

Letošní ročník byl nominační na Světové zimní olympijské hry SO. Všichni účastníci, kteří se umístili na prvních místech, byli v osudí. Mezi šťastnými, kteří byli vylosováni, je i naše zástupkyně ve sjezdu Lenka Lázničková, a tak pojede příští rok do Rakouska reprezentovat ČR. Po celou dobu pobytu se nikdo z našich účastníků nezranil, ani neonemocněl. Fotky najdete v naší fotogalerii.

Běžecké disciplíny (Slavoj)

sportovec

divize

50 m

100 m

1000 m

3000 m

Michaela Bláhová 

C

3. místo

3. místo

 

 

Blanka Johanisová

B

4. místo

4. místo

 

 

Aleš Procházka

D

 

 

3. místo

1. místo

Petr Vadlejch

B

 

 

1. místo

2. místo

Štafeta 4x 1000m ve složení: SK Slavoj SPMP: Petr Vadlejch, Aleš Procházka a SK Sluníčko Brno: Marek Koudelka, Michal Bednář získala 1. místo ve třetí skupině

Sjezdařské disciplíny (Šemík Praha)

sportovec

Super G

obří slalom

slalom

Lenka Lázničková

1. místo

1. místo

1. místo

Petr Kriso

5. místo

4. místo

2. místo

Program:

datum

den

dopoledne

odpoledne

večer

10.1.2018

neděle

příjezd

tréninky a závody

seznamovací večírek klientů, informační schůzka trenérů

11.1.2018

pondělí

tréninky a závody

tréninky a závody

Společný trénink stolního tenisu s kamarádkami ze SK Skřivany

12.1.2018

úterý

tréninky a závody

tréninky a závody

bowling

13.1.2018

středa

tréninky a závody

tréninky a závody

povinné školení trenérů

14.1.2018

čtvrtek

tréninky a závody

vyhlašování výsledků

závěrečná diskotéka

15.1.2018

pátek

odjezd

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

V sobotu 11.3.2018  

odehrála 1. skupina v Praze Michli 1. kolo turnaje družstev ve stolním tenisu. Slavoj Draci, Slavoj Rakety, Světáci Tloskov a Ledce (zápasy 2. skupiny a 2. kolo všech se odehraje v dubnu, 3.skupina v květnu). Foto naleznete ve fotogalerii.

 
 
 

4. ročník SNĚŽNICE - TANVALD 24.2. - 26.2.2018

V únoru jsme si užili prodloužený víkend na horách. Těšili jsme se na sportování na sněžnicích a na běžkách, ale počasí tomu nepřálo. Plánovaný program jsme nahradili turistikou. Vyšli jsme si do Smržovky (cca 10 km) a druhý den na Tanvaldský Špičák cca 6 km, převýšení 250m). A jak jsem zvyklá z dřívějších pobytů, každý večer jsme měli „ruční práce“. Tentokrát jsme zkoušeli tkaní vlnou a vyráběli jsme oblíbené kulíšky. Všichni si vyzkoušeli i „omalovánky nejen pro dospělé“. A po hodince práce jsme hrály do večerky společenské hry.

 
 
 

Turnaje družstev ve stolním tenisu "O pohár MČ Praha 10" 

Tříkolový turnaj byl odehrán během března a dubna 2018. Přihlášených družstev bylo 12, dvě družstva z provozních důvodů svých zřizovatelů na začátku března účast odřekla. Hrálo 10 družstev, ve třech výkonnostních skupinách.                                                                                                                                                                 Slavnostní vyhlášení výsledků a předání pohárů proběhlo 25.4.2018 na Radnici MČ Prahy 10.

 


 

 

 

 

Dne 25.4.2018 proběhlo vyhlášení výsledků 13. ročníku  turnaje družstev handicapovaných sportovců ve stolním tenisu "O pohár MČ Prahy 10".  

Pan starosta Ing. Vladimír Novák převzal nad naším turnajem záštitu. Spolu se slečnou Kateřinou Peštovou, předsedkyní sportovního výboru sportovcům předal medaile, poháry a knihu "Příběh sportu na Praze 10". Každé družstvo obdrželo pohár a diplom, každý sportovec pamětní list. Trenéři, kteří při soutěži rozhodovali, převzali písemné poděkování.

 
 

Další foto najdete v galerii.

 

 

 

Přehazovaná republikový turnaj ČHSO 

9. – 11. 6. 2017 Dřevěnice u Jičína

Turnaje se za SPMP ČR pobočný spolek Praha – jih zúčastnila družstva:                                                                                           SK Slavoj (sportovci Bláhová Michaela, Lázničková Lenka, Bendová Monika, Procházka Aleš, a partnerky Bláhová Zuzana a Lázničková Jana) a SK Šemík (Urbánek Miroslav, Vadlejch Petr, Kriso Petr, Zeman Tomáš a partnerky Lázničková Dana, Procházková Jitka).                                                                                                                                                                   V pátek po registraci jsme se ubytovali v kempu v Dřevěnici, vyzkoušeli si plážovou přehazovanou a připravovali se na zápasy. Po večeři proběhlo školení trenérů, losování družstev do skupin. Současně probíhaly soutěže pro sportovce.                             V sobotu jsme odehráli většinu zápasů, odpoledne sledovali seskok a přistání 12 parašutistů. Po večeři proběhla očekávaná diskotéka, kterou tradičně, jako předchozí roky, ukončil ohňostroj. V neděli jsme dohrávali poslední zápasy, hned nato byly vyhlášeny výsledky (Slavoj ve skupině C se umístil na 5. místě, Šemík ve skupině A získal druhé místo) a po obědě odjeli domů.

 

 

2. národní turnaj v bocce ČHSO   

12.-14.6.2017, Olomouc

Závodů se zúčastnila Michaela Bláhová, doprovod  A. Novotná ze SK ODRA Vilová.                                                         Slavnostní zahájení dopoledne v pondělí, soutěže probíhaly na atletickém stadionu během soboty odpoledne a neděle dopoledne. Současně se uskutečnila i doprovodná akce Zdravý sportovec – Rozšíření povědomí o zdraví a Zdravá noha, na Právnické fakultě mezinárodní worshop Special olympics. Slavnostní ukončení odpoledne v úterý.

Michaela přivezla medaile za 2. místo v jednotlivcích a 3. místo v unified bocce s pí A. Novotnou ze SK ODRA Vilová.

 

14. ročník Jarního turnaje (dříve Mušle)

18. 6. 2017, ZSŠ a PŠ, Trávníčkova, Praha 13

Zúčastnilo se 24 sportovců, 10 rozhodčích

 

Výsledky:

1. skupina, rozhodčí Vladimír Vais, Kateřina Křápová

1.

Kahovec Zdeněk

9:2

2.

Menšíková Petra

8:3

3.

Vadlejch Petr

3:8

4.

Zeman Tomáš

2:9

 

2 skupina, rozhodčí Jitka Procházková, Zuzana Bláhová

1.

Bendová Monika

6:1

2.

Ferenc Jan

5:3

3.

Stojka Roman

4:5

4.

Klípa Maek

1:6

 

3. skupina, rozhodčí Jana Lázničková, Jitka Johanisová

1.

Ščerbakova Alina

6:0

2.

Přibilová Zdeňka

4:3

3.

Lázničková Lenka

3:5

4.

Vitošek Ondřej

1:6

 

4. skupina, rozhodčí pan Lapáček, Miluše Menšíková

1.

Macek Tomáš

10:2

2.

Zemek Bronislav

9:2

3.

Procházka Aleš

7:4

4.

Bláhová Michaela

4:7

5.

Dedková Kateřina

3:9

6.

Johanisová Blanka

1:10

 

5. skupina, rozhodčí Jaroslava Rimbalová, Jitka Jahodová

 

 

Testy dovednosti

zápasy

1.

Klicperová Marcela

1

6:0

2.

Rimbalová Monika

2

5:0

3.

Bláha Filip

4

3:2

4.

Bartůněk Michal

6

2:4

5.

Zemanová Blanka

3

2:2

6.

Jahoda Zdeněk

5

0:6

 

6. letní sportovní soustředění SK Slavoj SPMP Praha-jih

23. - 30. 7. 2017, Harrachov

V letošním roce se zúčastnilo 24 osob, 12 osob s mentálním postižením, 3 děti, 5 trenérů klubu a 4 asistenti. Ubytováni jsme byli po dvou či třech, v pokojích s příslušenstvím, stravu jsme měli zajištěnu jako polopenzi. Obědy jsme řešili formou svačiny na turistické výlety.

Na programu jsme měli ranní rozcvičku v chodbách penzionu, nebo v bazénu, zúčastňovala se většina klientů. Chodili jsme denně na vycházky po okolí města, anebo na procházky lesem. Mimo polodenní vycházky (Mumlavské vodopády, Čertova hora, Polské hranice) jsme vyjeli na celodenní výlet do Lučan a Smržovky. (rozhledna Nisanka, pramen Nisy, chrám archanděla Michaela). V rámci pobytu jsme ušli cca 25 km. Vyzkoušeli jsme si opět různé atletické disciplíny (hod míčkem, hod oštěpem, vrh koulí, skok do dálky, běh na 60 metrů), nacvičovali jsme skákání přes švihadlo a hráli petanque. Každý den jsme využili hotelový bazén buď k rozcvičce, nebo k rekreačnímu plavání, pokud jsme byli v bazénu sami i k hrám s míčem. Pokud nepršelo, každý den jsme hráli přehazovanou. Po tři večery jsme hráli „Harrachovský turnaj ve stolním tenisu“. Turnaje se zúčastnili všichni, rozděleni byli do tří skupin, podle výkonnosti. Letos jsme v rámci procvičování jemné motoriky vyráběli květiny z krepového papíru, hvězdičky z korálků, skládali jsme origami motýly a ryby. Většina klientů tuto činnost velmi brzy zvládala a pracovala v podstatě samostatně. Jedna klientka s sebou měla vyšívání a věnovala se této zálibě každý den v čase „poledního klidu“. Všichni klienti se postupně věnovali výtvarné činnosti, nebo s asistenty večer hráli společenské hry. V rámci programu pobytu máme „denní kontrolu“ samostatného udržování pořádku na pokojích. Tuto kontrolu provádí vždy skupinka složená ze dvou - tří klientů a jednoho asistenta, během pobytu se všichni vystřídají. Všichni účastníci pobytu dostávají první večer pobytu „průkaz účastníka“. Do něj každý den dostávají za aktivity, kterých se zúčastní, potvrzení. Toto je velkou motivací nejen k pořádku na pokojích, ale i k účasti na všech nabízených aktivitách, všichni chtějí mít průkaz co nejvíce zaplněný. Dále si všichni účastníci povinně vedou deník, který dostávají první den. Do něj, podle svých schopností, si denně zaznamenávají alespoň něco z toho, co je ten den zaujalo. Ať kladně, či negativně. Samozřejmě nezáleží na kvalitě a způsobu provedení. Tyto deníky pak jsou dobrou zprávou pro rodiče. První večer, po seznámení s plánovaným programem a povinnostmi účastníků jsme měli besedu na téma „Co udělám, když“ (vznikne neočekávaná situace, např. se kamarádu či rodiči udělá špatně, nebo ztratí vědomí, bude mít dopravní prostředek MHD výluku, někdo cizí mne osloví s žádostí o peníze, či doprovod někam mimo mnou zvolenou trasu, vejde za mnou do domu cizí člověk, který v domě nebydlí, atd.). Po poslední večeři nás majitelka hotelu překvapila „přídavkem“. Osobně nám přišla poděkovat a každý z nás dostal zmrzlinový pohár, jako odměnu za vzorné chování našich klientů po dobu pobytu.

Přestože jsem plánovala pro příští rok změnit místo pobytu, z názorů v dotaznících vyplynulo, že příští rok pojedeme opět do Harrachova. Nikdo neměl výhrady k programu, stravování, ani ubytování. Pobyt byl tedy úspěšný.